Ultimele Evenimente

Contact

Ne puteti contacta pe
experientamultisport@gmail.com
sau la nr de tel
0722 977094, 0768600112;

Eveniment      TRIATLONUL ARADULUI - 2014     


 

Vă mulțumim pentru participare, am reușit să facem împreună Triatlonul Aradului - 2014!

 

Fotografiile realizate de către Paul Herlo pot să fie văzute aici: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.984738424873860.1073741872.611791855501854&type=1

 

Rezultatele evenimentului sunt mai jos afisate:

 

Cursa Multisport -  Individual Masculin

Loc Nr conc.    Nume  intreg  Timp final Judet Structura
Ore Minute Secunde
1 56  Silinc  Ionut  0 53 18 Timiș  CS  Sport  4  Fun 
2 12  Colibasanu  Horia  0 55 48 Timiș  
3 13  Crainic  Petru  Calin  0 56 49 Timiș  CS  Alternative 
4 7  Balan  Robert  Ioan  0 57 25 Arad  
5 53  Scrob  Alexandru  0 59 42 Arad  
6 62  Talpos  Andrei  1 0 16 Arad  
7 28  Icma  Ion  1 0 26 Timiș  C  S  Alternative  Timisoara 
8 2  Ambrus  Kalman  1 0 51 Arad  
9 48  Paraschivu  Sergiu  1 1 9 Caraș-Severin  
10 44  Nagy  Ladislau  1 1 19 Timiș  
11 71  Dragan Mihai 1 1 22 Timiș  
12 18  Galis  Ruben  1 1 25 Arad  Experiența  Multisport  Arad 
13 52  Raducanu  Aurelian  -  Mihail  1 1 28 Caraș-Severin  
14 50  Pirlac  Ovidiu  1 3 43 Timiș  Alergotura
15 27  Iancu  Avram  Marius  1 3 50 Hunedoara  AS  Bike  &  Run  Petrosani 
16 19  Gazdik  Daniel  1 4 9 Arad  
17 45  Nemes  Cristian  1 4 39 Arad  
18 72  Csavolv Vladko 1 5 23 Arad  
19 37  Mairovitz  Eugen  1 6 14 Arad  
20 46  Nes  Ioan  1 6 28 Arad  Experienta  Multisport 
21 6  Balan  Daniel  1 6 30 Arad  
22 65  Toma  Florin  1 6 51 Arad  
23 8  Bartok    Andreas  Johan  1 7 21 Arad  
24 68  Varga  Norbert  1 7 22 Arad  
25 10  Bighescu  Stefan  Gabriel  1 7 30 Arad  
26 67  Valan  Cristian  1 7 36 Arad  Frankis  Lines 
27 16  Dumitrașcu-Vekaș  Cristian-Alin  1 9 24 Arad  
28 1  Adoc  Cristian  1 9 40 Arad  
29 26  Han  Romano  Emil  1 10 17 Arad  
30 9  Batran  Paul  1 10 28 Arad  
31 42  Mocanu  Flaviu  1 11 23 Arad  Kipkelenge  Running  Team 
32 22  Giurgiu  Victor  1 11 44 Timiș  Revenirea  Timisoara 
33 32  Iovanel  Sebastian  1 15 24 Timiș  
34 5  Bako  Daniel  1 16 2 Timiș  
35 66  Truta  Mihnea  1 17 28 Arad  
36 23  Gürkan  Yıldırım  1 17 58 Arad  
37 41  Mladin  Cristian  1 18 47 Arad  
38 3  Ardeleanu  Claudiu  1 19 7 Arad  
39 69  Vieru  Mihai  1 22 25 Arad  
40 38  Margauan  Dorinel  1 22 28 Timiș  
41 35  Maghera  Tiberiu  1 22 50 Arad  Experienta  Multisport 
42 60  Swierzy  Mark  1 23 5 Arad  
43 70  Zaharia  Gabriel  1 23 59 Timiș  
44 25  Haas  Miklós  1 26 0 Arad  
45 58  Stecko  Alexandru  1 31 25 Arad  

 

Cursa Multisport -  Individual Feminin

Loc Nr conc. Numne și prenume Timp final     Judet Structura
Ore Minute Secunde
1 57  Sorohan  Narcisa  1 7 39 Arad  
2 64  Todoran  Renata  1 7 45 Arad  
3 39  Miazga  Diana  1 11 57 Arad  Experienta  Multisport 
  30  Ionel  Luminita * 1 8 51 Arad  
4 4  Ardeleanu  Claudia  1 19 7 Arad  
5 11  Colibasanu  Andreea  1 19 55 Timiș  
6 61  Szigyarto  Livia  1 20 9 Cluj  
7 17  Fogas  Denis  1 40 3 Timiș  

*traseu incomplet

 

Cursa Multisport - Ștafetă

 

Loc Nr concurs  Nume  stafeta  Participanți Timp final Judet Structura
Ore Minute Secunde
1 123 Cei trei muschi tari  Bogdanescu Laurentiu 0 49 17 Arad  
123 Cei trei muschi tari  Danaila Adrian 0 49 17 Arad  
123 Cei trei muschi tari  Samuila Mircea 0 49 17 Arad  
2 118 Sport  4  Fun   Silinc  Ionut  0 49 24 Timiș  
118 Sport  4  Fun   Dumitrescu  Razvan  0 49 24 Timiș  
118 Sport  4  Fun   Gheorghisan  Calin  0 49 24 Caraș-Severin  
3 101 3.0  Tomuta  Emanuel  Teodor  0 50 56 Arad  
101 3.0  Tisza  Eduard  0 50 56 Arad  
101 3.0  Voda  Alexandru  0 50 56 Arad  
4 115 Rock(et)  Trio   Lukinich    Eduard  0 56 26 Timiș  
115 Rock(et)  Trio   Karman    Rita  0 56 26 Timiș  
115 Rock(et)  Trio   Farkas  Emerich  0 56 26 Timiș  
5 121 White  Coats   Panainte  Mihai  Adrian  0 56 59 Arad  
121 White  Coats   Lazea  Razvan  Stefan  0 56 59 Arad  
121 White  Coats   Dancea  Vlad  Ioan  0 56 59 Arad  
6 103 A.T.I.A.  1   Hanciuta  Florin-Valentin  0 57 17 Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
103 A.T.I.A.  1   Beno  Alex  Sergiu  0 57 17 Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
103 A.T.I.A.  1   Balasoiu  Mircea-Viorel  0 57 17 Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
7 113 Nexus  Team   Mocuta  Alex  0 59 8 Arad  Racing  Bike  Pro 
113 Nexus  Team   Mladin  Paul  0 59 8 Arad  CSM  Constanta 
113 Nexus  Team   Fekete  Iulia  0 59 8 Arad  
8 117 Solitarii  Arad   Cretu  Constantin  0 59 20 Arad  Solitarii  Arad 
117 Solitarii  Arad   Gheorghe  Mariana  0 59 20 Arad  Solitarii  Arad 
117 Solitarii  Arad   Atanasiu    Alexandru  0 59 20 Arad  Solitarii  Arad 
9 105 Alpha  Gheorgheci  Marian  Nicolae  1 0 43 Mehedinți  
105 Alpha  Cioara  Marius  1 0 43 Timiș  
105 Alpha  Angheluș  Cristian  1 0 43 Caraș-Severin  
10 104 A.T.I.A.  2   Draia  Razvan  Raul  1 1 32 Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
104 A.T.I.A.  2   Pettenkoffer  Maximilian  1 1 32 Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
104 A.T.I.A.  2   Pozdare  Radu  Mihai  1 1 32 Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
11 111 Experienta  Multisport   Herman  Sorin  1 1 59 Arad  Experienta  Multisport 
111 Experienta  Multisport   Zaczko  Andrei  1 1 59 Arad  Experienta  Multisport 
111 Experienta  Multisport   Iacob  Daniel  1 1 59 Arad  
12 110 D&M   Iernye  Daniel  1 4 34 Arad  
110 D&M   Iernye  Daniel  1 4 34 Arad  
110 D&M   Bosca    Marian  1 4 34 Arad  
13 114 Rachetă  Pecican  Cristian  Nicolae  1 6 26 Arad  
114 Rachetă  Lucuta    Narcisc  Cornel  1 6 26 Arad  
14 122 YOUNG  BOYS   Maran  Radu  1 6 33 Arad  Experienta  Multisport 
122 YOUNG  BOYS   Nagy-Vizitiu  Ioanid  1 6 33 Arad  
122 YOUNG  BOYS   Arvinti  Adrian  1 6 33 Arad  
15 119 The  Division  Bell   Andras  Robert  1 7 4 Arad  
119 The  Division  Bell   Lascoiu  Martin  1 7 4 Arad  
16 120 Trio  family   Gabara  Daiana  1 8 30 Arad  Experienta  Multisport 
120 Trio  family   Aslau  Laura  1 8 30 Arad  
120 Trio  family   Aslau    Amalia  1 8 30 Arad  
17 102 A.M.A  Ciucur  Alina  1 9 0 Timiș  
102 A.M.A  Malita  Mihaela  1 9 0 Bihor  
102 A.M.A  Verboczki    Alexandru  1 9 0 Arad  
18 112 IronFan_01  Balan  Ioan  1 15 20 Arad  
112 IronFan_01  Balan  Hedi  1 15 20 Arad  
112 IronFan_01  Balan  Huanita  1 15 20 Arad  
19 106 Animed  Iosim  Mihaela  1 18 54 Arad  
106 Animed  Iosim  Claudiu  1 18 54 Arad  
106 Animed  Cismas-Bercse  Calin  1 18 54 Arad  
20 107 Arad-189  Neagu  Lucian  1 22 0 Arad  Experienta  Multisport 
107 Arad-189  Schramco  Dan  1 22 0 Arad  Experienta  Multisport 
107 Arad-189  Mosion  Gheorghe  1 22 0 Arad  Experienta  Multisport 

 

Participanți la cursa necompetițională ”Fără grabă”:

Masculin - ”Fără grabă”

 

Nr conc. Participant Judet Structura
167  Ioja    Vlad  Marius  Arad  Experienta  Multisport  Arad 
160  Czibula  Lucian  Arad  
176  Nitu  Adrian  Arad  
153  Bighescu  Stefan-Gabriel  Arad  
175  Musat  Adrian  Arad  
163  Dulceanu    Marius  Arad  
185  Mumtoi Mircea Arad  
177  Pager    Ernest  Arad  
154  Boros  Ioan  Arad  
158  Covaci  Ioan  Florin  Arad  
169  Isai  Andrei  Arad  
155  Bradean  Cornel  Arad  Experienta  Multisport  Arad 
184  Zambori  Lorant  Timiș  
186  Popa Sorin Arad  
170  Komjaty  Andrei  Arad  
151  Alexandru  Herman  Arad  
157  Buzgau  Serban  Arad  
171  Lauko  Claudiu  Arad  Experienta  Multisport 
156  Bucorovici  Dan      Octavian  Arad  
182  Țandără  Lucian  Arad  
152 *  Barbat  Coriolan  Emmanuel  Arad  Asociatia  Biciclistii  Amatori 

* traseu partial

 

 

 Feminin - ”Fără grabă”

Participantă Judet Structura
 Mladin  Diana  Arad  
 Țandără  Florentina  Arad  Experiența  Multisport  Arad 

 

Ștafetă - Fără grabă

 Nume  stafeta  Participant Judet Structura
Șoboricozaurii  Puia  Victor  Arad  
 Pop-Moldovan  Razvan  Arad  
 Lucaci  Dacian  Arad  
 BUSHIDO  VLADIMIRESCU  Moraru Lavinia Elena Arad  
Bobeica Teodor Andrei Arad  
Sumanu Gabriel Arad  
 EATON  WH   Negociu    Cristian  Arad  
 Rusu  Claudiu  Arad  
 Moldovan  Gheorghe  Arad  
Fără nume  Rus Bogdan Arad  
 Tiron Ilie Arad  

 

 

 

Cros 2 km

 

Podiumul la feminin:

Loc Nr concurs    Nume  intreg  Timp final Judet Structura
Minute Secunde
1 226  Gabara  Daiana  9 20 Arad  Experiența Multisport
2 204  Beno  Cristina  Andreea  10 10 Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
3 279  Gheorghe Mariana 10 55 Arad  

 

Podiumul la masculin:

Loc Nr concurs Participant Timp final Judet Structura
Minute Secunde
1 257  Silinc  Ionut  7 9 Timiș  CS  Sport  4  Fun 
2 249  Pecican  Cristian  Nicolae  7 19 Arad  
3 218  Cotuna-Coste  Andrei  7 20 Arad CNMN

 

Au mai participat:

 

Participant Judet Structura
 Draia  Ingrid  Arad  Asociatia  Turistica  In  Amonte 
 Ilea  Delia  Arad  
 Poenar  Anca  Arad  
 Pozdare  Anca  Ioana  Arad  Asociatia  Turistica  "In  Amonte" 
 Stirb  Ramona  Arad  
 Hochbauer Eva Arad  
 Fort  Anita  Arad  
 Valan  Cristina  Arad  
 Bogdan  Natalia  Arad  
 Bogdan  Rianna  Arad  
 Mladin  Izabela  Andreea  Arad  
 Ciurea-Mladin  Alina  Cristina  Arad  Hotel  Queen 
 Moscanu Ioana Arad  
 Diaconescu  Damaschina  Dolj  
 Ilicuta  Mioara  Dolj  

 

Participant Judet Structura
 Herman  Sorin  Arad  Experienta  Multisport 
 Talpos  Andrei  Arad  
Orodan Cristian Arad  
 Suciu  Ioan  Arad  Experienta  Multisport 
 Takats  Cristian  Arad -
 Scrob  Alexandru  Arad  
 Mona  Sergiu-Laurentiu  Arad  
Juria Bogdan Arad  
 Groza  Gheorghe  Arad  
Atanasiu Alexandru Arad  
 Sumanu    Gabriel  Arad  
 Filimon  Ciprian  Arad  
Iacob Daniel Arad  
 Berari  Roberth  Octavian  Arad  
 Bobeica    Teodor  Arad  
 Bighescu  Stefan  Gabriel  Arad  
Iordache Maximilian Arad  
Miazga Andrei Arad  
Claudio Pagneti Arad  
 Pescariu  Marius  Dumitru  Arad  
Plesu Mircea Arad  
 Lupu    Adrian  Arad  
 Borcea  Casian  Arad  
 Kramer    Beniamin  Arad  
 Stirb  Radu  Arad -
 Ghinea    Eduard  Arad  
 Lasca    Virgil  Arad  
 Dinu  Ilie  Dolj  
Cotuna Coste Dan Arad  
 Nadaban    Marian  Arad  
 Avram    Dorin  Arad  
 Boca    Alexandru  Arad  
 Stirb  Bogdan  Arad -
Moscanu Andrei Arad  
 Valan  Cristian  Arad  
Bosu Iulian    
 Toma  Alexandru  Arad  Sc  Gimnaziala  Avram  Iancu 
 Mladin  Alexandru  Cristian  Arad  Hotel  Queen 
 Mladin  Cristian  Arad  
Moscanu Matei Arad  

 

În total, Triatlonul Aradului - 2014 a avut 205 participări (144 la triatloane și 61 la cros-2km).

 

 

Vă rugăm să ne comunicați impresiile dumneavoastră cu privire la acest eveniment pe formularul indicat pe site la Triatlonul Aradului -> Opinia ta. Pentru ca lucrurile să fie calde încă, vă rugăm să ne trimiteți aceste răspunsuri până în 25 noiembrie 2014, daca puteți.

 

 

Le mulțumim mult arbitrilor și voluntarilor care au sprijinit acest eveniment precum și partenerilor ce au contribuit la promovarea acestui tip de sport pentru amatori.

 

Triatlonul Aradului 2014 a fost un eveniment pregătit de către Experiența Multisport împreună cu Primăria Municipiului Arad și a avut ca parteneri pe: FinProm, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Arad, UVVG, Century Bike, Millennium Center, Galleria Mall Arad, ARQ, West TV, Piroș Security, Selgros, Pure, Sis Events, Lexus Publicitate și Fundația Teofania.

 

 
Vă mai așteptăm alături de noi!

Sorin-Victor Roman

 

 

Următorul eveniment este MARATONUL, SEMIMARATONUL ȘI CROSUL ARADULUI - 2015, înscrieri aici!