Ultimele Evenimente

Contact

Ne puteti contacta pe
experientamultisport@gmail.com
sau la nr de tel
0722 977094, 0768600112;

Eveniment      DUATLONUL ARADULUI - 2015     


Vă mulțumim pentru participare, ne bucurăm că ați ales să faceți mișcare alături de noi la Duatlonul Aradului - 2015!

 

Fotografii de la acest eveniment se vor posta în zilele următoare pe pagina de Facebook.

 

Rezultatele provizorii sunt mai jos afișate. Dacă observați inadvertente, vă rugăm să ni le precizați la experientamultisport@gmail.com până în 30 septembrie 2015.

 

Duatlon Individual

 

Duatlon Individual - Feminin

Loc Nr Nume Oraș Club Alergare1 Tranzit1 Bicicletă Tranzit2 Alergare2 Timp final
1 116  TODORAN RENATA Arad   22:32 01:41 19:09 01:00 23:53 01:08:14
2 73  KLEIN ADRIANA Arad   21:48 00:51 21:01 00:35 24:25:00 01:08:37
3 127  MATEAS DIANA     22:14 00:48 22:02 00:43 23:10 01:08:54
4 105  SPINEAN DIANA Arad   21:28 01:12 23:27 00:37 23:00 01:09:43
5 123  GHEORGHE MARIANA Arad   24:10:00 00:45 22:16 00:50 26:09:00 01:14:07
6 54  GABARA DAIANA Arad   22:06 01:08 22:44 00:38 29:27:00 01:16:01
7 130  GAITA  CAMELIA TIMISOARA   24:56:00 00:54 21:11 00:47 28:36:00 01:16:21
8 109  SUSANA DURAN Spania Experienta Multisport 24:20:00 01:18 27:12:00 00:42 23:59 01:17:30
9 119  AL BARRI LEILA Timisoara   26:07:00 00:56 25:38:00 00:41 27:59:00 01:21:21
10 40  BALAN HUANITA Vladimirescu   26:27:00 00:53 25:17:00 00:42 29:04:00 01:22:21
11 96  PAUL ADELHEIT TIMISOARA Alergotura Timisoara 29:09:00 01:02 22:42 01:07 30:46:00 01:24:44
12 62  HOCHBAUER EVA Arad Experienta Multisport 29:11:00 01:09 22:30 01:16 30:42:00 01:24:46
13 89  NAGY MIRELA Timisoara   26:40:00 01:03 27:05:00 00:53 29:17:00 01:24:56
14 91  NOELIA RODRIGUEZ FERRER Spania Experienta Multisport 26:58:00 01:08 29:25:00 00:35 29:01:00 01:27:04
15 113  TANDARA FLORENTINA Arad Experienta Multisport 28:09:00 00:57 31:09:00 00:31 30:17:00 01:31:02

 

Duatlon Individual - Masculin

Loc Nr Nume Oraș Club Alergare1 Tranzit1 Bicicletă Tranzit2 Alergare2 Timp final
1 104  SILINC IONUT Dumbravita Cs Sport 4 Fun 15:45 00:59 15:05 00:41 16:16 48:44:00
2 79  MARAN IONUT-SEBASTIAN Comuna Gavojdia Sat Jena   15:27 01:03 15:22 00:29 16:36 48:55:00
3 41  BARKASZ DANIEL Arad   15:16 00:43 16:11 00:29 16:44 49:21:00
4 83  MITITELU ANDREI Petrila   17:11 00:51 14:37 00:48 18:32 51:57:00
5 88  NAGY LADISLAU Timisoara   17:30 00:34 17:16 00:34 18:18 54:10:00
6 56  GAITA MADALIN Timisoara CTT 18:37 00:53 15:18 01:08 19:48 55:43:00
7 45  BIGHESCU STEFAN-GABRIEL Arad Racing Bike Pro Arad 18:15 00:51 16:53 00:31 20:04 56:32:00
8 58  GIURGIU VALENTIN Biled   18:14 00:45 15:55 00:53 21:20 57:04:00
9 38  ANDREI TALPOS Timisoara   17:36 01:19 17:15 00:58 19:58 57:04:00
10 101  RADA DANIEL Remetea Mare   17:34 00:37 18:58 00:29 20:11 57:46:00
11 42  BARNEA ION Vulcan san montan 19:02 00:39 17:41 00:35 19:52 57:47:00
12 78  MAIROVITZ MARIUS Arad   18:53 00:50 17:37 00:39 20:46 58:43:00
13 112  TALPOS ANDREI Arad   19:43 00:30 17:42 00:23 21:26 59:42:00
14 82  MIHALACHE VIRGIL Lugoj   19:43 00:38 18:08 00:36 20:59 01:00:02
15 86  MUNTEAN PAUL SEBASTIAN Timisoara   21:15 01:22 16:04 01:09 20:49 01:00:37
16 97  PAUL ADRIAN Timisoara   18:46 00:56 20:22 00:34 20:03 01:00:39
17 118  VULLIET FRANCOIS Timisoara   19:21 00:42 18:54 00:29 21:22 01:00:47
18 121  CRETU CONSTANTIN Arad   19:16 00:38 20:49 00:25 20:28 01:01:34
19 39  BALAN DANIEL Vladimirescu   20:32 00:43 18:20 00:29 21:33 01:01:36
20 106  STECKO ALEXANDRU Arad   20:29 01:28 18:58 00:51 19:58 01:01:41
21 129  TUDURIU ADRIAN Petrosani   20:22 01:28 18:17 00:57 21:24 01:02:27
22 67  ION RADU Petrosani   20:41 01:11 18:37 00:42 22:04 01:03:12
23 53  DASCALUL RADU Movileni   19:45 00:54 20:42 00:45 21:45 01:03:48
24 61  HERMAN ALEXANDRU Semlac   20:36 00:57 19:59 00:49 21:53 01:04:13
25 59  GROZA GHEORGHE Zimandcuz   20:31 00:56 20:07 00:48 21:56 01:04:16
26 36  ALPREDI ADRIAN Motru Motru Runners 21:31 01:05 17:28 00:44 23:52 01:04:39
27 99  PETRULEA - IOVANOVICI CONSTANTIN MARIAN Caransebes   21:10 01:05 19:14 00:54 22:52 01:05:13
28 49  BURIAC RADU Timisoara   23:04 01:32 16:48 01:10 23:02 01:05:32
29 71  JURCA BOGDAN Arad   21:12 00:56 19:10 00:47 25:31:00 01:07:34
30 63  HORVATH MIRCEA lugoj   22:10 00:51 20:32 00:37 24:26:00 01:08:34
31 57  GHEORGHECI MARIAN NICOLAE Drobeta Turnu Severin Alergotura.ro 21:51 01:14 22:22 00:46 22:36 01:08:47
32 44  BENSI FILIPPO Italia Experienta Multisport 24:02:00 00:43 20:49 00:33 22:58 01:09:03
33 50  CAPRARIU CRISTIAN Lugoj   22:10 01:02 23:14 00:44 22:05 01:09:12
34 124  PLESU MIRCEA Arad Experienta Multisport 21:12 01:04 23:53 00:35 22:52 01:09:35
35 66  ION IULIAN Timisoara   22:11 01:12 23:06 00:43 22:28 01:09:38
36 76  MACRA GABRIEL Pesac   20:24 00:56 20:01 02:20 26:02:00 01:09:42
37 75  LUNGU ADRIAN-PAUL Timisoara Alergotura 23:57 01:02 20:18 00:43 24:43:00 01:10:42
38 95  PAGER ERNEST arad   24:36:00 01:52 19:57 00:34 24:33:00 01:11:30
39 111  SZILAGY ALEXANDRU STEFAN Lugoj Clubul de Turism Concordia LUGOJ 21:25 01:02 23:39 00:45 24:44:00 01:11:34
40 72  JURCA CIPRIAN Arad   23:21 01:03 20:44 00:56 25:43:00 01:11:45
41 125  SENDROIU RADU Arad   24:08:00 00:49 19:56 00:34 26:33:00 01:11:59
42 108  SUKRU CINAR HASAN Turcia Experienta Multisport 24:12:00 00:48 21:29 00:29 26:43:00 01:13:39
43 87  MURAT OZCINAR Arad   20:36 00:49 26:41:00 00:51 25:47:00 01:14:42
44 117  VASS DENES Petrila Sanmontan 26:37:00 00:58 18:28 00:59 29:17:00 01:16:17
45 80  MARGAUAN DORINEL TIMISOARA   24:19:00 02:30 25:19:00 01:11 23:58 01:17:15
46 94  ORBULOV BOGDAN DANIEL Oradea   25:26:00 01:14 23:18 01:12 27:44:00 01:18:52
47 47  BREAZ ADRIAN Timisoara   26:31:00 00:48 20:51 00:47 32:05:00 01:21:00
48 102  RUJA FLORIN Arad   26:49:00 02:29 23:56 01:39 28:56:00 01:23:47
49 48  BUDEA VIOREL MARINEL Arad Experienta Multisport 27:47:00 00:41 24:36:00 01:03 35:58:00 01:30:03
50 128  CONTANTINESCU ADRIAN MIRCEA     27:01:00 01:11 31:55:00 00:33 31:11:00 01:31:49

 

Duatlon - Ștafetă

Loc Nr Nume Oraș Alergare1 Tranzit1 Bicicletă Alergare2 Timp final
1 23   Inginerii Timisoara 16:11 00:25 15:49 16:04 48:27:00
2 6   Kipkelenge  Team  Arad 15:29 00:34 18:01 15:51 49:54:00
3 24   Johns Arad 17:58 00:24 14:12 18:08 50:41:00
4 1   A.T.I.A.  1  Arad 17:04 00:23 16:27 17:31 51:22:00
5 7   Lazy  Snails  Arad 18:24 00:23 14:21 19:03 52:10:00
6 4   Crazy  brothers  Arad 17:24 00:29 16:23 18:05 52:20:00
7 9   LUCKY  TEAM  Arad 18:18 00:26 15:53 18:22 52:58:00
8 2   All  for  one  Lipova 17:41 00:22 17:00 18:24 53:26:00
9 18   Crisius Chisineu-Cris 19:06 00:23 14:39 20:12 54:19:00
10 33   Echipa din Gradiste ARAD 18:18 00:27 16:16 19:56 54:56:00
11 22   iLmA Timisoara 20:06 00:21 18:14 20:03 58:42:00
12 27   Sportzivii Arad 20:12 00:32 19:26 19:18 59:27:00
13 29   The Flintstones Arad 18:10 00:25 23:30 19:05 01:01:08
14 16   Andu-Min Timisoara 20:17 01:03 20:03 21:05 01:02:26
15 25   SoSo&Radu Arad 21:35 00:33 21:49 22:55 01:06:50
16 20   Dinozaurii Arad 23:02 00:26 19:43 23:54 01:07:03
17 8   LOVE  RUN  Lipova 22:58 00:25 19:39 25:03:00 01:08:04
18 14   Vanatorii  de  medalii  ARAD 23:38 00:36 21:23 23:50 01:09:25
19 21   Soboricozaurii Arad 24:28:00 00:34 18:06 26:24:00 01:09:31
20 32   D&A ARAD 22:14 00:57 23:14 23:30 01:09:54
21 5   FIGL  Team  Arad 22:43 00:24 24:12:00 23:29 01:10:46
22 10   Mean  machine  Arad 25:41:00 00:26 19:59 24:58:00 01:11:02
23 13   RACHETA  ALBA  Arad 26:05:00 00:47 17:31 26:45:00 01:11:07
24 3   ATIA    Arad 22:24 00:26 24:21:00 24:31:00 01:11:41
25 28   Ride Competition Timisoara 24:55:00 00:33 25:58:00 25:49:00 01:17:13

 

Semimaratonul Verde

Semimaratonul Verde - Masculin

Loc Bib Name City Club Lap 1 Lap 2 Lap 3 Timp final
1 151  MINERAN CONSTANTIN-GABRIEL INEU KIPKELENGE TEAM 26:34:00 27:13:00 27:57:00 01:21:44
2 149  MICLAUS CATALIN Timisoara   27:57:00 28:14:00 28:39:00 01:24:49
3 136  BUGARI ALIN Arad EMS 27:20:00 28:49:00 29:08:00 01:25:16
4 150  MILOTA STEFAN Timisoara   27:57:00 28:56:00 29:44:00 01:26:36
5 160  SILINC IONUT Dumbravita Cs Sport 4 Fun 28:12:00 28:31:00 31:12:00 01:27:55
6 148  MARAN IONUT-SEBASTIAN Com.Gavojdia Sat Jena   27:57:00 31:23:00 32:22:00 01:31:40
7 140  DUMEA CRISTIAN-ANDREI Timisoara Independent 33:00:00 32:25:00 33:51:00 01:39:15
8 165  TODINCA DACIAN Arad Kipkelenge Team 29:37:00 37:05:00 34:32:00 01:41:13
9 166  UNTERWEGER ROLAND Arad Kipkelenge Team 27:20:00 39:22:00 34:32:00 01:41:13
10 155  PAZLEAKATO VIOREL Timisoara nu 32:05:00 35:11:00 35:16:00 01:42:32
11 162  STREIAN OVIDIU LUGOJ   32:44:00 35:09:00 37:05:00 01:44:57
12 133  BARTOS ADRIAN Arad   33:15:00 35:06:00 37:58:00 01:46:18
13 168  BLIDAR VASILE Arad WEST TV 36:33:00 36:11:00 35:28:00 01:48:11
14 164  SZUCS NORBERT Arad   37:21:00 35:18:00 37:27:00 01:50:04
15 169  COSTEA MARIUS NICOLAE Arad   38:52:00 37:09:00 37:33:00 01:53:33
16 163  SZECSI EDWARD Timisoara   39:08:00 37:24:00 39:10:00 01:55:42
17 134  BOTOS FLORIN Timisoara   38:40:00 39:12:00 40:51:00 01:58:41
18 132  BARNEA ION Vulcan   35:22:00 39:05:00 44:20:00 01:58:46
19 147  MAIROVITZ MARIUS Arad   36:29:00 40:43:00 41:45:00 01:58:55
20 141  DUMITRASCU DANIEL-VALENTIN Timisoara   37:34:00 39:44:00 42:10:00 01:59:27
21 173  TICLE CRISTIAN Cluj   37:23:00 39:52:00 42:16:00 01:59:30
22 158  SARCINA LAURENTIU Timisoara   40:10:00 39:42:00 45:48:00 02:05:39
23 161  STOIAN ADRIAN Arad   38:35:00 41:08:00 53:17:00 02:12:59
24 152  MLADIN CRISTIAN LUCIAN Arad Experienta Multisport 42:26:00 43:46:00 47:32:00 02:13:43
25 156  POPESCU EMANUEL Timisoara   43:09:00 46:26:00 47:28:00 02:17:01
26 145  MAIROVITZ ALEXANDRU FRUMUSENI MTZ 43:19:00 48:05:00 57:51:00 02:29:15
27 146  MAIROVITZ EUGEN Frumuseni MTZ 43:20:00 48:06:00 57:51:00 02:29:15
28 137  CONSTANTIN DORIN Arad   47:31:00 50:53:00 56:24:00 02:34:48

 

Semimaratonul Verde - Feminin

Loc Nr Nume Oraș Club Tura1 Tura2 Tura3 Timp final
1 154  PALCU CRISTINA ARAD   37:34:00 38:11:00 39:17:00 01:55:01
2 172  AVRAM ELENA ARAD   35:48:00 38:42:00 44:19:00 01:58:47
3 157  REGHIȘ IOANA Arad   37:40:00 40:22:00 41:13:00 01:59:14
4 159  SERBAN DIANA Dumbravita Alergotura 43:11:00 46:26:00 48:22:00 02:17:57

 

Crosul Lunca Muresului

 

Crosul Lunca Muresului - Masculin

 

Loc Nr Nume Oraș Club Timp
1 272  UNTERWEGER ROLAND Arad Kipkelenge Team 27:20:00
2 275  ZLOTEA GHEORGHE Mun. Arad   29:30:00
3 269  TODINCA DACIAN Arad Kipkelenge Team 29:39:00
4 256  PECICAN CRISTIAN Arad Experienta Multisport 31:38:00
5 239  MANOILA VIKTOR Timisoara   31:52:00
6 255  PAZLEAKATO IOANVIOREL Timisoara   32:05:00
7 295  MITITELU ANDREI Petrila   32:24:00
8 298  DRAIA RAZVAN RAUL ARAD ATIA 32:31:00
9 222  DUMITRASCU-VEKAS CRISTIAN-ALIN ARAD   33:33:00
10 205  BIGHESCU STEFAN-GABRIEL Arad Racing Bike Pro Arad 34:13:00
11 221  DRONCA DARIUS Timisoara   34:22:00
12 288  ORODAN ADRIAN Arad Experienta Multisport 34:38:00
13 223  FACIU ANTONIE timisoara   35:04:00
14 278  BLIDAR VASILE Arad WEST TV 36:33:00
15 293  TUDURIU ADRIAN Petrosani   37:01:00
16 283  FELIPE TEJERA Arad   38:12:00
17 259  SAVESCU PETRE ADRIAN Timisoara   38:23:00
18 203  BATCU GABRIEL Arad   38:39:00
19 233  JURMA CIPRIAN Arad   38:55:00
20 297  ALEN TOJERO ARAD   39:23:00
21 209  CISMAS OVIDIU DANIEL Arad G.T. 40:43:00
22 234  KLIMAI CRISTIAN Arad   40:44:00
23 225  GROZA GHEORGHE Zimandcuz   40:53:00
24 261  ZSORI KOROLY Pecica   41:15:00
25 267  STUPARU DARIUS Lugoj   41:29:00
26 263  SIDOR SILVIU Arad   41:46:00
27 207  BURSAS MARIAN Arad Centrul Local Phoenix Arad 41:48:00
28 294  SZILAGY ALEXANDRU  LUGOJ   42:51:00
29 228  HANC VIOREL Arad   43:31:00
30 282  DEAC ALIN Arad   43:32:00
31 257  SANDICI OVIDIU PETER Arad   44:10:00
32 208  CARAMIDARIU PAUL Timisoara   44:31:00
33 235  KRESZAN MIHAI ANDREI Arad   47:13:00
34 240  MARGAUAN DORINEL TIMISOARA   47:29:00
35 238  MAIETEC VALERIU Arad   47:31:00
36 292  GHEORGHECI MARIAN NICOLAE ARAD   47:31:00
37 216  DIACONU ION MIRCEA Lugoj   50:00:00
38 226  HAAS MIKLóS Arad   53:16:00
39 296  VASS DENES Petrila   53:34:00
40 229  ION RADU Petroșani San Montan 53:35:00

 

Crosul Lunca Muresului - Feminin

Loc Nr Nume Oraș Club Timp
1 243  MATEUCA DENISA ARAD   34:25:00
2 211  COSTUT SORINA DANIELA Arad   37:25:00
3 215  DIACONU ALEXANDRA Lugoj   37:36:00
4 268  TAMAS GABRIELA Arad   39:38:00
5 245  MIAZGA DIANA Arad Experienta Multisport 40:50:00
6 271  UNTERWEGER ANCA Arad Kipkelenge Team 42:12:00
7 290  SVALYA ANNA-MARIA Arad   43:07:00
8 241  MARTON DANIELA Timisoara   43:28:00
9 236  LUPULESCU ADRIANA ARAD   43:31:00
10 266  STREIAN LAURA LUGOJ   43:38:00
11 276  ZUBAC ADRIANA Lugoj   44:34:00
12 285  GHEORGHE MARIANA Arad   46:03:00
13 270  TOTH MINA DANIELA Lugoj   48:53:00
14 202  ASLAU LAURA Arad   50:05:00
15 230  ION SARAH Timisoara   52:34:00
16 252  PAUL MONICA ARAD   52:36:00
17 249  NAN ILEANA SIEU   52:36:00
18 214  DANCIU NICOLETA MIRELA ARAD   52:37:00
19 254  PAZLEAKATO ILDIKO timisoara   53:08:00
20 279  CRISAN GABRIELA Arad   58:20:00
21 281  CZERNAK BEATRICE Pancota   58:20:00
22 284  FILIP VIORICA FLORINA Arad Experienta Multisport 01:07:52

 

În total, Duatlonul Aradului - 2015 a avut 207 participări.
 
 
Vă rugăm să ne comunicați impresiile dumneavoastră cu privire la acest eveniment pe formularul indicat pe site la Duatlonul Aradului -> Opinia ta. Pentru ca lucrurile să fie calde încă, vă rugăm să ne trimiteți aceste răspunsuri până în 30 septembrie 2015,  daca puteți.
 
 
Le mulțumim mult arbitrilor și voluntarilor care au sprijinit acest eveniment precum și partenerilor ce au contribuit la promovarea acestui tip de sport pentru amatori.

 

Vă mai așteptăm alături de noi!
Echipa de organizare
 
 
Următorul eveniment este Triatlonul Aradului - înscrieri în curând!